روز نوشت های یک مهندس

در ژرفـنـای اقـیـانـوس آگـاهـی، هـمـچـون رودی کـوچـک امـا جـاری و زلـالـم تـا دریـا شـدن هـمـچـنـان نـیـازمـنـد قـطـره هـای سـخـاوتـمـنـد بـارانـم.

سختی های درست و سختی های نادرست

سختی‌ها اگر درست باشند، مثل سختی‌های رسیدن به هدف - مدارا برای بهبود یک زندگی خانوادگی و عبور از دره‌ها - یادگیری امری جدید و به درد بخور و... سازنده جان ما هستند؛ وگرنه درونمان خام خواهد ماند.

سختی نادرست هم داریم مانند: ماندن در روابط تاریخ مصرف گذشته‌ای که هر روز عذاب است و امیدی به بهبودش نیست - ماندن در شغلی که ربطی به کیستی و جنس درونمان ندارد و امیدی در آن نیست - ماندن در سازمان یا اقلیم یا دیاری که حکام و مردمانش در ظلم و بی عدالتی از هم سبقت می گیرند.

سختی ادامه دادن اخلاق‌ها و عادت‌های مخرب مانند: عادت به قمار و شرط بندی و دود و دم و مستی و خمر و بنگ و اسمش را تفریح گذاشتن -  عادت به سوزاندن عمر پای تلویزیون و گیم و موبایل - عادت به جمع‌های بیهوده گوی و الکی خوش و اسمش را روابط اجتماعی گذاشتن - عادت به کلاس رفتن و سمینار گوش کردن و کتب خوب خواندن بدون اینکه عملا چیزی را واقعاً تغییر دهیم و بیشتر حرفهای گنده بلغور کردن بدون اینکه کاری واسه خودمان انجام دهیم.

 
"تقدیر" تو زمانی عوض می‌شود که "تغییر" ایجاد کنی و این یعنی شب و روز قدر تو

 

متن فوق از کانال تلگرام دکتر شیری برداشته شده است.

احمد حیدری هستم. یه برنامه نویس و طراح سایت که نمیدونم چرا، ولی یه حسی بهم گفت بعد از 10 سال طراحی سایت و کار و بدست آوردن تجربه های تلخ و شیرین بسیار در زندگیم یک وبلاگ ساده جاش خالیه. واسه همین تصمیم گرفتم ایجادش کنم و اتفاقات روزمره ام رو داخلش بنوسیم تا آیندگان رو ارجاع بدم بهش!
Based On Erfan Theme طراحی شده با عشق به انضمام کمی خلاقیت توسط: احمد حیدری - (کپی قالب و محتوای آن کاملا آزاد است...)